Przeprowadzka? Pamiętaj o wysprzątaniu mieszkania


Przeprowadzkę warto zaplanować z wyprzedzeniem, bo to wtedy można dopiąć ją na ostatni guzik. Wraz z przeprowadzką warto pamiętać także o wysprzątaniu swojego mieszkania zarówno przed nią, jak i po niej. Prace te można zlecić także profesjonalnym firmom sprzątającym!

Zmiana miejsca zamieszkania może wprowadzić w życiu chaos. Aby go zmniejszyć, warto dobrze zaplanować swoją przeprowadzkę. Trzeba między innymi zastanowić się nad tym, jak przewieźć posiadane mienie, jak je zabezpieczyć, czy zabrać ze sobą wszystko – im bardziej dokładny plan, tym lepiej.

W związku ze swoją przeprowadzką warto także pamiętać o tym, aby wysprzątać mieszkanie – zarówno przed nią, jak i po niej, gdy będzie to konieczne. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Sprzątanie przed przeprowadzką

Sprzątanie przed przeprowadzką jest bardzo ważnym etapem – to właśnie wtedy możemy uporządkować posiadane rzeczy, a także pozbyć się tych, których tak naprawdę nie potrzebujemy i które mogłyby tylko utrudniać przenosiny.

Kompleksowe sprzątanie mieszkań przed przeprowadzką warto zaplanować na przynajmniej miesiąc przed planowaną zmianą lokum. Wtedy będziemy mieli wystarczająco czasu na to, aby zająć się wszystkim.

Przy sprzątaniu warto zwrócić szczególną uwagę na te przedmioty, których nie będziemy chcieli zabrać ze sobą do nowego lokalu. W ten sposób unikniemy także dodatkowej pracy przy przeprowadzce.

Ubrania, buty, pościel, wyposażenie domu, z którego nie korzystamy, książki i płyty, meble, jedzenie – przedmioty, których nie będziemy już potrzebowali, możemy przekazać innym osobom, sprzedać czy też po prostu wyrzucić, gdy nikt ich nie chce.

Dogłębne sprzątanie mieszkania pomoże również w uporządkowaniu rzeczy, które będziemy chcieli wziąć ze sobą. Część tych, z których nie będziemy korzystali do przeprowadzki, na przykład ubrania sezonowe, książki, można zacząć już powoli pakować.

Sprzątanie po przeprowadzce

O sprzątaniu warto pomyśleć również po przeprowadzce. Warto o nie zadbać wtedy, gdy wynajmowaliśmy mieszkanie, ale też wtedy, gdy ma być ono przeznaczone do odsprzedaży.

Sprzątanie po przeprowadzce pozwoli na usunięcie wszystkich zabrudzeń, które pojawiły się po przenosinach, a także zostały odsłonięte przez wyniesione meble i sprzęty. Plamy na podłodze, zakurzone ściany, brudne okna, zanieczyszczenia w łazience i kuchni – warto zadbać o to, aby mieszkanie po wyprowadzce wyglądało czysto i schludnie.

Zleć sprzątanie mieszkań profesjonalistom!

Sprzątanie zarówno przed przeprowadzką, jak i po przeprowadzce można polecić firmom, które się w tym specjalizują. Dobra firma sprzątająca jest w stanie zapewnić swoim klientom kompleksowe i fachowe wsparcie związane z dbaniem o czystość w różnych przestrzeniach.

Firmy te oferują również sprzątanie mieszkań, które może być wykonane również w związku z przeprowadzką – przed nią lub po niej. Pracownicy firmy sprzątającej zadbają o to, aby wnętrze mieszkania było uporządkowane i lśniło czystością.

Nasza firma sprzątająca także oferuje tego rodzaju usługi – w firmie Samson Sprzątanie dbamy o to, aby nasi klienci byli zawsze zadowoleni!

Nasza siedziba znajduje się w mieście Mysłowice, ale jesteśmy do Państwa dyspozycji także w okolicznych miastach jak Katowice, Sosnowiec, Tychy, Będzin, Chorzów, Jaworzno, Bytom, Dąbrowa Górnicza i innych. Zapraszamy!

Nasza oferta


Sprzątanie biur

Sprzątanie mieszkań

Sprzątanie domów

Sprzątanie apartamentów

Sprzątanie obiektów handlowych

Sprzątanie pensjonatów

Mycie okien

Pranie dywanów

Pranie tapicerek

Pranie wykładzin

Opinie klientów

Kontakt

ul. Towarowa 3,
41-400 Mysłowice

biuro@sprzatanie-samson.pl

32 431 08 77,
507 711 229