Profesjonalne czyszczenie tapicerek mebli – sofy, fotele, krzesła


Tapicerki meblowe, na przykład na sofach, fotelach czy krzesłach, często ulegają zabrudzeniu. W takim przypadku warto skorzystać z profesjonalnych usług czyszczenia, aby meble wyglądały znów jak nowe!

W domu, hotelu, restauracji czy w biurze – wszędzie tam, gdzie znajdują się tapicerowane meble, prędzej czy później zachodzi konieczność ich wyczyszczenia. Wówczas pojawia się też problem – jak skutecznie usunąć zaplamienia oraz kurz osadzający się na tapicerce, ale jednocześnie nie uszkodzić mebla?

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć wiele różnych detergentów przeznaczonych do prania tapicerek meblowych, dywanów, wykładzin, tapicerek w samochodach. Pozwalają na uzyskanie dobrych efektów, ale nie będą one nigdy aż tak dobre, jak te, które można osiągnąć wraz z profesjonalnym sprzętem czyszczącym.

Jak czyści się tapicerki meblowe?

Aby tapicerka meblowa wyglądała jak nowa i nie miała już żadnych plam, wykorzystuje się specjalne odkurzacze piorące.

Tego rodzaju sprzęt czyszczący jest w stanie szybko i skutecznie poradzić sobie niemalże z każdym zabrudzeniem, na przykład plamami z błota, herbaty, kawy, wina, jedzenia. Urządzenia piorące tapicerki mogą też ogólnie odświeżyć ich wygląd, czyli dogłębnie wypłukać je z zalegającego głęboko kurzu i innych zabrudzeń. W efekcie mebel wygląda jak prosto ze sklepu!

Czyszczenie jest wieloetapowe i obejmuje czynności takie jak:

• Wstępne oczyszczenie mebla z zabrudzeń przez standardowe odkurzanie.

• Naniesienie na tapicerkę specjalnego preparatu, który rozpuszcza brud i pomaga w jego usunięciu. Preparat, który określany jest także jako prespray, może być naniesiony także przez urządzenie piorące, które wytwarzają aktywną pianę. Prespray można wetrzeć też ręcznie z użyciem szczotki.

• Gdy zachodzi taka konieczność, stosuje się także dodatkowe środki odplamiające, które mogą poradzić sobie nawet z tak trudnymi zabrudzeniami jak smary, tłuszcze, ślady po kosmetykach, gumy do życia, krew.

• Następny etap to dogłębne płukanie tekstyliów z wykorzystaniem odkurzacza piorącego. Odkurzacz natryskuje wodę na nawierzchnię obicia i zasysa ją wraz z rozpuszczonym brudem. W efekcie tapicerka jest idealnie czysta.

• Wysuszenie tapicerki to ostatni etap – trzeba zaczekać, aż pozostałości wilgoci całkowicie odparują zanim będzie można ponownie korzystać z mebli.

Zakupienie profesjonalnego sprzętu tego rodzaju na własność jest związane z wysokim kosztem – właśnie dlatego najlepszym wyborem będzie profesjonalna firma sprzątająca, która będzie mogła wykonać prace z użyciem własnych odkurzaczy piorących.

Profesjonalne czyszczenie tapicerek – Katowice i okolice

Nasza firma Sprzątanie Samson prowadzi sprzątanie dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oferujemy sprzątanie biur, sprzątanie domów, apartamentów, sprzątanie mieszkań oraz innych obiektów. W naszej ofercie znajduje się również usługa polegająca na praniu tapicerek meblowych oraz innych tekstyliów.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem czyszczącym, dzięki któremu możemy błyskawicznie poradzić sobie z zabrudzeniami różnego pochodzenia – zarówno z pojedynczymi plamami, jak również możemy odświeżyć całościowo wygląd mebli.

Działamy w takich miejscowościach jak Katowice, Tychy, Sosnowiec, Będzin, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno czy Mysłowice.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!

Nasza oferta


Sprzątanie biur

Sprzątanie mieszkań

Sprzątanie domów

Sprzątanie apartamentów

Sprzątanie obiektów handlowych

Sprzątanie pensjonatów

Mycie okien

Pranie dywanów

Pranie tapicerek

Pranie wykładzin

Opinie klientów

Kontakt

ul. Towarowa 3,
41-400 Mysłowice

biuro@sprzatanie-samson.pl

32 431 08 77,
507 711 229