Jak wycenia się usługi sprzątania?


Koszty związane z usługami sprzątania mogą znacząco różnić się pomiędzy sobą. Od czego dokładnie zależy cena sprzątania? Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Nie każdy z nas ma czas lub ma możliwości, aby zajmować się sprzątaniem we własnym zakresie. W takich przypadkach najlepszym wyborem będzie firma sprzątająca, która będzie mogła wykonać zlecone prace.

Z usług firm sprzątających można obecnie korzystać na terenie całej Polski. Nasza firma Sprzątanie Samson ma siedzibę w mieście Mysłowice, ale do dyspozycji naszych klientów jesteśmy także w okolicznych miastach – Katowice, Sosnowiec, Tychy, Będzin, Chorzów oraz wielu innych.

Usługi sprzątania związane są z określonymi kosztami. W jaki sposób dokonuje się ich wyceny?

Zakres usług jest najważniejszy

Firmy oferujące usługi sprzątania mają w swojej ofercie pełną gamę czynności – sprzątanie mieszkań, domów jednorodzinnych, sprzątanie apartamentów, sprzątanie biur, sprzątanie obiektów noclegowych, aby wspomnieć tylko o wybranych z nich.

W ramach usługi prowadzone są różne prace, które są wymagane przez klienta. Przykładowo, sprzątanie mieszkań może obejmować odkurzanie i mycie podłóg, kompletne sprzątanie kuchni i łazienki. Z kolei sprzątanie biur może włączać odkurzanie wykładzin podłogowych, dbanie o części socjalne, opróżnianie koszy na śmieci.

Zakres usług jest dopasowany indywidualnie do potrzeb i życzeń klientów, co powoduje, że mogą oni otrzymać pełne wsparcie – niezależnie od obiektu czy pomieszczenia, które ma być wysprzątane.

Im szerszy zakres usług albo też im bardziej są one czasochłonne, tym więcej trzeba będzie zapłacić firmie za sprzątanie.

Częstotliwość realizacji prac

Kolejna kwestia, która wpływa na koszty związane ze sprzątaniem, to częstotliwość prowadzonych prac. Tutaj zasada jest prosta – im częściej sprzątanie ma być realizowane, tym także więcej trzeba będzie za nie zapłacić.

Usługa może być realizowana zgodnie z harmonogramem zakładającym prowadzenie czynności przez 5 dni w tygodniu, co drugi dzień, jeden raz w tygodniu. Wszystko zależne jest w tym przypadku od indywidualnych wymagań klienta.

W przypadku zamówienia usługi o wysokiej częstotliwości, zleceniodawca może jednak otrzymać dodatkowe rabaty, dlatego też będzie to dla niego bardziej opłacalne rozwiązanie.

Przestrzeń objęta sprzątaniem

Przy dokonywaniu wyceny sprzątania firma sprzątająca bierze również pod uwagę powierzchnię, która ma być poddana pracom.

W przypadku większych biur czy mieszkań koszty będą wyższe, ale, podobnie jak w powyższym punkcie, można negocjować obniżki cen usług.

Sprzęt i detergenty używane podczas sprzątania

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, a mianowicie o sprzęcie oraz o detergentach, które są stosowane w trakcie sprzątania. Są one wliczone już w cenę usługi, ale może ona ulec podwyższeniu wtedy, gdy klient ma specjalne życzenia.

Przykładowo, więcej trzeba będzie zapłacić za sprzątanie, które ma być prowadzone z użyciem ekologicznych środków czystości, które obecnie są coraz częściej wybierane. Więcej będzie też kosztowało wykonanie prac z użyciem specjalnych urządzeń sprzątających, na przykład odkurzaczy piorących, myjek ciśnieniowych.

Jeśli są Państwo zainteresowani ceną za sprzątanie biur czy domów i mieszkań w naszej firmie, zapraszamy do kontaktu!

Nasza oferta


Sprzątanie biur

Sprzątanie mieszkań

Sprzątanie domów

Sprzątanie apartamentów

Sprzątanie obiektów handlowych

Sprzątanie pensjonatów

Mycie okien

Pranie dywanów

Pranie tapicerek

Pranie wykładzin

Opinie klientów

Kontakt

ul. Towarowa 3,
41-400 Mysłowice

biuro@sprzatanie-samson.pl

32 431 08 77,
507 711 229