Abonament na sprzątanie biur. Na czym to polega?


Czyste biuro to wizytówka firmy. Warto zatem zadbać o to, aby było wysprzątane i tym samym przyjemne dla oka. W tym celu firmy najczęściej decydują się na pomoc w formie outsourcingu, czyli na wynajęcie ekipy sprzątającej. Z usług tego rodzaju można korzystać także w formie wygodnego abonamentu. Co warto o nim wiedzieć?

Sprzątamy regularnie, ponieważ przestrzenie, w których przebywamy, brudzą się przez cały czas. Dotyczy to również przestrzeni biurowych. Właśnie dlatego firmy, które dysponują biurami, muszą systematycznie dbać o ich czystość.

Wówczas sprzątanie biur polecane jest firmom sprzątającym, które mogą zająć się wszystkim kompleksowo – od wytarcia kurzy, poprzez sprzątane kuchni, łazienek i toalet oraz pomieszczeń socjalnych, a skończywszy na czyszczeniu podłóg i okien.

Usługi tego rodzaju mogą być realizowane w różnych wariantach, na przykład:

• sprzątanie jednorazowe lub cykliczne • sprzątanie w rozliczeniu jednorazowym albo na abonament

Skupmy się tutaj na tej ostatniej usłudze, czyli na sprzątaniu na abonament. Na czym dokładnie polega i z jakimi wydatkami jest związana?

Sprzątanie w abonamencie – co to jest?

Pod pojęciem takim jak sprzątanie w abonamencie kryje się usługa sprzątania, która jest realizowana na rzecz klienta przez firmę sprzątającą po tej samej, najczęściej comiesięcznej opłacie, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Mamy więc do czynienia z usługą podobną do abonamentu telefonicznego czy na internet. Klient podpisuje wtedy umowę na określone usługi z firmą sprzątającą, opłaca regularnie koszty, a firma sprzątająca wykonuje wtedy określone prace w wyznaczonych terminach.

Sprzątanie w abonamencie jest najczęściej wybierane wtedy, gdy klientowi zależy na prowadzeniu regularnych prac, na przykład właśnie w biurach, gdzie każdego dnia pojawiają się zabrudzenia wymagające usuwania.

Jakie usługi można wybrać i jaka jest częstotliwość ich prowadzenia? Firmy sprzątające wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i elastycznie dopasowują się do ich wymagań.

W związku z tym sprzątanie biur może odbywać się wtedy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Zakres usług dobierany jest indywidualnie, na przykład obejmuje on ścieranie kurzu, opróżnianie koszów na śmieci, odkurzanie podłóg, sprzątanie w pomieszczeniach kuchennych, socjalnych, łazienkach i toaletach.

W skład usługi najczęściej nie wchodzą prace, które prowadzone są nieregularnie, na przykład mycie okien, pranie wykładzin czy tapicerek. Za te prace na ogół należy zapłacić dodatkowo, ale klienci w ramach abonamentu często uzyskują na nie atrakcyjne rabaty.

Z kolei, jeśli chodzi o częstotliwość prac, tutaj także jest to kwestia ustaleń z klientem. W przypadku sprzątania biur prace na ogół prowadzone są od 2 do 5 razy w tygodniu. Można wówczas określić czas ich prowadzenia, na przykład w godzinach wieczornych, gdy w biurze nie przebywają już pracownicy.

Firmy zainteresowane sprzątaniem biur w rejonie takim jak Katowice, Mysłowice, Tychy, Sosnowiec, Chorzów oraz okoliczne miasta zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Nasza oferta


Sprzątanie biur

Sprzątanie mieszkań

Sprzątanie domów

Sprzątanie apartamentów

Sprzątanie obiektów handlowych

Sprzątanie pensjonatów

Mycie okien

Pranie dywanów

Pranie tapicerek

Pranie wykładzin

Opinie klientów

Kontakt

ul. Towarowa 3,
41-400 Mysłowice

biuro@sprzatanie-samson.pl

32 431 08 77,
507 711 229